Felietony

Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy bez środowisk patriotycznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach 20-23 września w Warszawie odbędzie się V Światowy Zjazd Polonii i Polaków z Zagranicy. Odbędzie się on w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i 550 rocznicę powstania polskiego parlamentaryzmu.

Przedstawiciele z niepodległościowo-patriotycznej części Polonii nie zostali na ten Zjazd zaproszeni a niektórym przedstawicielom odmówiono miejsca. Na V Zjeździe Polonii rozstrzygnie się na lata rola, jaką będzie pełniła Polonia w stosunku do polskiej racji stanu i interesu narodowego. Czy Polska będzie miała aktywnego ambasadora na świecie w postaci polskiej diaspory czy nie?

W programie Zjazdu nie znalazły się tematy: obrony dobrego imienia Polski na świecie ani tworzenia propolskiego lobbingu. Oznacza to tylko jedno: zorganizowana Polonia jest przejęta przez lewicowo-liberalne kręgi, które obecnie nie wspierają i nie będą wspierać demokratycznie wybranego rządu dobrej zmiany.

Przy całkowitej bierności polskiego rządu, innych władz państwowych i ciągłego kierowania środków finansowych, pochodzących od polskiego podatnika do środowisk liberalno-lewicowych w Polsce i za granicą, patriotyczno – niepodległościowe środowiska Polonii podejmują nierówną walkę o przywrócenie normalności w aspekcie wypracowania nowego modelu współpracy z Polonią. Proszę zapoznać się z naszym apelem i komunikatem prasowym.

To czy nasza narracja przebije się do polskich mediów zależy tylko od Państwa. Proszę o podjęcie natychmiastowych działań, umożliwiających przebicie się naszego apelu do mediów w Polsce oraz mediów polonijnych.

Waldemar Biniecki niezależny publicysta z USA

Czytaj też:
Press release 03.09.18 (1)

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!