Polska Wiadomości

Swiatłana Cichanouska niczym “hrabia” Potocki. Chce wydawać własne paszporty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przeciwnicy prezydenta Aleksandra Łukaszenki spotkali się w niedzielę 6 sierpnia br. w Warszawie, by zademonstrować swój “europejski kurs”. Zadeklarowano też wydanie paszportów „Nowej Białorusi”.

Swiatłana Cichanouska i Paweł Łatuszka chcą wydawać paszporty “Nowej Białorusi”. Jak przekazał PAP, do deklaracji doszło w trakcie zjazdu opozycji antyłukaszenkowskiej w Warszawie.

Utworzony w sierpniu 2022 roku przez Swietłanę Tichanowską samozwańczy rząd na uchodźstwie otworzył już ponad 20 alternatywnych ambasad i centrów informacyjnych za granicą.

Przemawiając w hotelu w Warszawie do kilkuset aktywistów, w tym niezależnych mediów i grup obywatelskich, Tichanowska wezwała zagraniczne siły opozycyjne do zjednoczenia się i wsparcia powstania ruchu „Nowa Białoruś”.

-Niestety, ostatnie trzy lata nauczyły nas, by zawsze przygotowywać się na najgorsze. Przyzwyczailiśmy się, że nie wystarczy najsilniejsze pragnienie, by zmienić zgniły system – powiedziała na spotkaniu opozycji. -Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że ze względu na politykę reżimu nasza pokojowa Białoruś jest dziś nazywana krajem agresorem – i stawiana na równi z Rosją –dodała.

Podczas swojego przemówienia Łatuszka poinformował, że ich samozwańczy rząd zamierza zaprojektować i zacząć wydawanie paszportów “Nowej Białorusi”.

NASZ KOMENTARZ: W Polsce mamy podobnych delikwentów, którzy założyli alternatywny do oficjalnego rząd. Skupieni są wokół “hrabiego” Jana Zbigniewa Potockiego, który nazwał się prezydentem RP i rzekomo kontynuują misję rządu emigracyjnego z czasów II Wojny Światowej. Co więcej, Potocki już od kilku lat “wydaje” (sprzedaje po 200-300 zł) tzw. dowody osobiste suwerena II RP. Sprawę opisano m.in. tutaj,  gdy doszło do próby przekroczenia granicy na fałszywy paszport.

Różnica polega na tym, że Potockiego powszechnie uważa się za “szura”, a Cichanouską nie. Co więcej, samozwańczy liderzy białoruskich wariatów mogą liczyć na pokaźne dotacje z warszawskiego rządu, który naiwnie liczy, że uda się ich zainstalować w Mińsku. Kto wie, może teraz Łukaszenka powinien zainwestować w naszego “opozycjonistę” Potockiego?

Poniżej przedstawiamy przykładowy “dowód osobisty suwerena II RP” od hochsztaplera Potockiego.

Swiatłana CichanouskaSwiatłana Cichanouska

Polecamy również: Skandaliczna manipulacja PAP. Zmieniono Ukraińców na Niemców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!