Polska Wiadomości

Ukraińcy podawali się za policjantów. Oszukali starsze osoby na ponad 300 tys. zł

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Aresztowano dwóch ukraińskich przesiedleńców w wieku poborowym oraz Ukrainkę z Warszawy. Zatrzymani oszukali starsze osoby na ponad 300 tys. złotych. Trafili do aresztu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Ukraińcy podawali się za funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Do komendy w Białej Podlaskiej wpłynęły pod koniec lipca dwa zgłoszenia w związku z oszustwami metodą „na policjanta”. Oszuści przekonywali pokrzywdzone osoby, że ich pieniądze są zagrożone. W pierwszym przypadku 89-latka przekazała złodziejom ponad 11 tys. zł, w drugim kwota wyniosła ponad 200 tysięcy złotych. 68-letnia pokrzywdzona zlikwidowała swoje lokaty i zaciągnęła kredyty, natomiast kartę do konta wraz z pinem przekazała nieznajomemu po wyjściu z banku.

-Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Intensywne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia osób podejrzewanych o udział w tym procederze. Na terenie powiatu wołomińskiego podczas wspólnych działań z bialskimi kryminalnymi zatrzymali osobówkę, którą podróżowali mężczyźni. Okazało się, że są to dwaj obywatele Ukrainy w wieku 20 i 52 lat.

Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę. Do policyjnego aresztu trafiła też trzecia z podejrzewanych osób – 40-letnia mieszkanka Warszawy. Również w jej miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli pieniądzerelacjonuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z komedy w Białej Podlaskiej.

Zatrzymana trójka została doprowadzona do prokuratury, tam wszyscy usłyszeli zarzuty. W trakcie śledztwa okazało się, że dwaj przesiedleńcy odpowiadają także za oszustwo, do którego doszło na początku sierpnia tego roku na terenie Torunia. Wówczas pokrzywdzony starszy człowiek, wierząc, że rozmawia z policjantem, przekazał sprawcom 115 tys. zł.

Według policji, sprawa ma charakter rozwojowy.

NASZ KOMENTARZ: Ukraińska przestępczość kwitnie na niebywałą skalę. Z tego też pwoodu apelujemy do wszystkich Polaków, zwłaszcza osób starszych – zachowajcie czujność i bądźcie podejrzliwi wobec osób z niepolskim akcentem. Najprawdopodobniej zaczepiają Was oszuści, chcący ukraść Wasze pieniądze. Każdy taki przypadek należy niezwłocznie zglaszać najbliższej jednostce policji.

Polecamy również: Ukraińcy nową polską elitą. PiS realizuje pomysł Gowina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!