Gospodarka Kultura Polska Wiadomości

Premiera filmu dokumentalnego o wybitnym Polaku, Romanie Rybarskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniu 3 sierpnia 2023 r. odbyła się premiera pełnometrażowego filmu biograficznego pt. “Roman Rybarski. Recepta na rozwój”. Wspomniane wydarzenie odbyło się w Kościele Wszystkich Świętych w Warszawie.

Kilka dni temu odbyła się premiera filmu dokumentalnego o wybitnym Polaku, Romanie Rybarskim. Dokument został nakręcony przez zespół filmowy ViArt w oparciu o zlecenie Instytutu im. Romana Rybarskiego. Wywiady z ekspertami przeprowadził dr Marcin Chmielowski. Profesor R.F. Rybarski uznawany jest za przedstawiciela krakowskiej szkoły ekonomicznej, za jednego z najwybitniejszych przedwojennych ekonomistów, który propagował idee narodowe, patriotyczne i wolnościowe.

Film opowiada o życiu Romana Rybarskiego – jego poglądach, ideach gospodarczych, rozwiązaniach oraz wyzwaniach z jakimi musiał się mierzyć w dobie międzywojennej Polski. Pokazujemy postać wybitnego uczonego i polityka od czasów jego młodości poprzez uniwersytecką i polityczną karierę, aż do jego tragicznej śmierci w niemieckim obozie zagłady.

Powstał na zlecenie Fundacji Instytut im. Romana Rybarskiego – organizacji, której cele to krzewienie myśli Romana Rybarskiego, edukacja ekonomiczna, propagowanie idei wolnego rynku, konserwatywnego ładu społecznego i świadomości obywatelskiej. Scenariusz i reżyseria: Marcin Chmielowski Zdjęcia i montaż: Zespół filmowy ViArt Ambasador projektu: Artur Szczepek.

 

 

Dokument dostępny jest w sieci za darmo. Poniżej publikujemy link, któy do niego prowadzi. Gorąco polecamy!

Polecamy również: Ukraińcy nową polską elitą. PiS realizuje pomysł Gowina

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!