Wiadomości

Surowa kara dla ks. Andrzeja Dębskiego. Jest dekret Arcybiskupa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Komunikat w tej sprawie pojawił się na stronie Biura Prasowego Archidiecezji Białostockiej.

“W dniu 18 lipca 2022 r. abp. Józef Guzdek, metropolita białostocki, przekazał ks. Andrzejowi Dębskiemu dekret zawierający decyzję o pozbawieniu prawa do wykonywania jakichkolwiek posług duszpasterskich i noszenia stroju duchownego. Ponadto nakazał podjęcie terapii i pokuty w miejscu wskazanym przez Metropolitę Białostockiego” – poinformowano.

Podkreślono, że powodem powyższej decyzji jest “skandaliczne i niegodne postępowanie księdza, które spowodowało uzasadnione oburzenie, smutek, ból i przygnębienie oraz stało się źródłem wielkiego zgorszenia”.

“Takie zachowanie kapłana nigdy nie powinno mieć miejsca. Metropolita Białostocki przeprasza wszystkich za zgorszenie spowodowane zachowaniem, które nie przystoi kapłanowi. Wyraża szczególne ubolewanie z powodu słów poniżających godność kobiety” – podkreślił ks. Ireneusz Korziński, wicekanclerz kurii.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!