Wiadomości

Bortniczuk: Zwolnienie z wf-u tylko od lekarza specjalisty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Te statystyki zostaną radykalnie zmniejszone, ponieważ tzw. zwolnienia z lekcji wf-u – semestralne czy dłuższe będą respektowane tylko wówczas, gdy wystawi je lekarz specjalista, a nie tak jak dotychczas lekarz rodzinny” – mówił w Rozmowie w południe w RMF FM minister sportu Kamil Bortniczuk pytany o wysoki odsetek uczniów, którzy nie biorą udziału w lekcjach wf-u. Według danych w Polsce w zajęciach wychowania fizycznego nie bierze udziału nawet co trzeci uczeń.

– Wszyscy widzieliśmy, że Robert (Lewandowski – przyp. red.) pragnął tego transferu. Widzę w Robercie radość, wielką ulgę, że ta saga transferowa się skończyła – tak minister sportu Kamil Bortniczuk skomentował w Rozmowie w południe w RMF FM transfer Roberta Lewandowskiego do FC Barcelona.

– Transfer do ligi hiszpańskiej gwarantuje, że do mistrzostw świata w Katarze Robert Lewandowski co tydzień będzie grał na najwyższym poziomie – stwierdził Bortniczuk.

– Dla nas jako dla kibiców polskiej reprezentacji to również dobra wiadomość – podkreślił gość Krzysztofa Berendy. Niewątpliwie będzie umiał grać jak dotychczas, a czasami jako lider, światowy top, weźmie sprawy w swoje ręce – dodał minister.

Były bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc otrzyma Złotą Odznakę Zasłużony Dla Polskiego Sportu – ujawnił w RMF FM minister sportu Kamil Bortniczuk. Odznaczenie ma zostać wręczone stołecznemu bramkarzowi w trakcie środowego meczu pożegnalnego.

Minister sportu był pytany także o problem z brakiem surowców energetycznych. Czy istnieje ryzyko, że Polacy będą ćwiczyć zimą w nieogrzewanych halach sportowych?

– Jestem przekonany, że ośrodki sportowe dogrzejemy – czy to te nasze, w ramach COS-ów, czy te samorządowe – samorządowcy będą w stanie dogrzać. Hale sportowe czy sale gimnastyczne, które są podstawą o uprawiania sportu w zimie w absolutnej większości funkcjonują przy polskich szkołach. Nie wyobrażamy sobie, żeby w okresie zimowym polskie szkoły były niedogrzane – stwierdził Bortniczuk.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!