Wiadomości

Niemcy już się nie kryją z tym, co jest ich celem. Scholz wzywa do zniesienia weta w Radzie UE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Niemcy opowiadają się za silniejszą geopolitycznie Unią Europejską w odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę. UE nie może już sobie pozwolić na “egoistyczne blokowanie europejskich decyzji przez poszczególne kraje członkowskie” – powiedział Scholz w wywiadzie dla Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jego słowa cytuje EUObserver.com: “Scholz wzywa do zniesienia weta narodowego w Radzie UE”

– Permanentny brak jedności, permanentna niezgoda między krajami członkowskimi osłabia nas (…) Dlatego najważniejszą odpowiedzią Europy na zmianę czasów jest: Jedność. Musimy ją bezwzględnie utrzymać i musimy ją pogłębić – twierdzi kanclerz Niemiec. Dziś decyzje polityczne w Unii Europejskiej muszą być zatwierdzane jednogłośnie przez wszystkich 27 członków.

“W związku ze swoją ambiwalentną postawą wobec wojny na Ukrainie Niemcy tracą szacunek w Europie. Z drugiej strony instytucje Unii Europejskiej są coraz częściej postrzegane jako narzędzia realizacji niemieckich interesów” – komentuje słowa kanclerza Niemiec portal tysol.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!