Wiadomości

“Super Express”: Szykują się zmiany we władzach PiS

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki już wkrótce ma zostać zastępcą Jarosława Kaczyńskiego w PiS – ustalił „Super Express”. Wczesną jesienią mają się odbyć wewnętrzne wybory w PiS.

Według nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu” jedną z najważniejszych zmian ma być awans Mateusza Morawieckiego na zastępcę Jarosława Kaczyńskiego. Wzmocnienie premiera w PiS to wzmocnienie Jarosława Kaczyńskiego. To również sygnał, kto będzie najpoważniejszym kandydatem w przyszłości do objęcia przywództwa w PiS po Jarosławie – mówi „SE” ważny polityk PiS.

Być może szef rządu zastąpi wiceprezesa Adama Lipińskiego, który powoli wycofuje się najpewniej z politycznej aktywności. Kaczyński ma duże zaufanie do Mateusza Morawieckiego. To premier jest w tej chwili gwarantem wyjścia PiS poza nasz twardy elektorat. To może być też namaszczenie Morawieckiego na przyszłego lidera PiS – twierdzi rozmówca gazety.

Obecnie wiceprezesami PiS są Beata Szydło, Joachim Brudziński, Adam Lipiński, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz i Mariusz Kamiński.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!