Wiadomości

„Super Express”: Joanna Mucha jest o krok od powrotu do PO. Posłanka zaprzecza

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłanka Polski 2050 Joanna Mucha, jest o krok od powrotu do Platformy Obywatelskiej – donosi „Super Express”. Według nieoficjalnych informacji w tej sprawie interweniować miał Donald Tusk. Posłanka Mucha na Twitterze oznajmiła, że doniesienia gazety to fake news.

Joanna Mucha o swym odejściu z PO i podjęciu współpracy z Polską 2050 Szymona Hołowni poinformowała pod koniec stycznia. To wieloletnia posłanka Platformy Obywatelskiej i była minister sportu.

Pytana wtedy o przyczyny rozstania z Platformą powiedziała m.in., że formacja ta „straciła moc wygrywania wyborów”. Przypomnijmy, PO była wówczas w głębokim kryzysie i jej poparcie w różnych sondażach spadało do poziomu kilkunastu procent.

Jak podaje Super Express”, posłanka Mucha może już niedługo wrócić do Platformy.

„Powody są dwa: powrót Tuska i spadające sondaże Hołowni. Widać gołym okiem, że nie ma chemii między posłami Hołowni, a Tusk bardzo umiejętnie próbuje rozbić ruch Szymona” – mówi rozmówca gazety.

Gazeta przypomina, że powrót Tuska do polskiej polityki na początku lipca był ciosem dla Hołowni. Z dnia na dzień PO odzyskała drugie miejsce w sondażach i zabrała część elektoratu byłemu prezenterowi TVN. „Najpierw zabrał mu kilka procent, teraz zarzucił sieci na Aśkę. To już kwestia czasu” – komentuje rozmówca gazety.

Według gazety nieoficjalnie mówi się, że Platforma już niedługo będzie chciała politycznie dobić Hołownię. „Nie zajmowaliśmy się rozbiorem Hołowni… na razie” – śmieje się jeden z posłów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!