Wiadomości

Nowy sondaż: Duży spadek poparcia dla Platformy Obywatelskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawo i Sprawiedliwość zalicza wzrost poparcia, a Koalicja Obywatelska notuje potężny jego spadek – tak wynika z nowego sondażu United Survey dla Wirtualnej Polski. Ruch Szymona Hołowni Polska 2050 spadł poniżej 10 proc.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w najbliższą niedzielę, zdecydowane zwycięstwo odniosłoby Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego w nowym badaniu może liczyć na poparcie 36,4 proc. badanych. Taki wynik oznacza wzrost o 2,2 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym badaniem.

Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska, którą wskazało 22,3 proc. respondentów. Oznacza to duży spadek poparcia tej formacji, bo aż o 5,3 pkt. proc. WP zauważa, że KO wraca tym samym do poziomu poparcia z początku lipca.

Podium zamyka słabnąca Polska 2050 Szymona Hołowni. Na to ugrupowanie głosować zamierza 9,2 proc. badanych (spadek o 0,8 pkt. proc. w porównaniu z sierpniowym sondażem).

Kolejne miejsce przypada Konfederacji, która mogłaby liczyć na poparcie 8,8 proc. ankietowanych (wzrost o 2,9 pkt. proc.).

Z badania wynika, że w Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica z wynikiem 6,8 proc. głosów (spadek o 0,1 pkt. proc.), a także Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos oddałoby 5,2 proc. respondentów (wzrost o 0,2 pkt. proc.).

Aż 11,3 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby swój głos w wyborach. Gotowość pójścia do urn wyraziło 41,3 proc. badanych.

/wp.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!