Wiadomości

“El Mundo”: Neymar zobowiązał się unikać mówienia o Bogu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kampania zaszczuwania i korumpowania chrześcijan przybiera na sile. Jak informuje hiszpański dziennik “El Mundo” Neymar zgodził się na specjalną klauzulę z Paris Saint-Germain (PSG). Mówi ona, że brazylijski piłkarz ma unikać publicznego wypowiadania się o religii i Bogu.

Madrycka gazeta, która powołała się na poufną klauzulę, dodała, że zawodnik podczas swoich występów w barwach PSG nie będzie mógł prowadzić politycznej agitacji, a także poruszać zagadnień związanych z religią i swoją wiarą.

Co ciekawe, podczas występów we wcześniejszych klubach (Santosie i FC Barcelonie), a także reprezentacji Brazylijczyk wielokrotnie podkreślał publicznie swoje przywiązanie do Jezusa i wiary. Wygląda jednak na to, że nie była ona – jeśli doniesienia madryckiego dziennika są prawdziwe – aż tak głęboka, skoro zdecydował się ją sprzedać, gdy zaproponowano mu w zamian konkretną sumę.

Jak poinformował dziennik “El Mundo” głównym zamiarem władz PSG jest rzekome “unikanie kontrowersji”, które mogłyby uderzać w dobre imię klubu. Zawodnik ma również powstrzymywać się od publicznego krytykowania zarządu PSG czy taktyki obieranej przez sztab szkoleniowy. W zamian za wypełnienie warunków klauzuli brazylijski zawodnik ma otrzymywać rocznie 6,5 mln euro.

Hiszpańska gazeta dodała też, że łączne wydatki PSG przeznaczone na kupno zawodnika były dwukrotnie wyższe niż oficjalnie podane 222 mln euro (kwota ta nadal pozostaje rekordem transferowym). Co miesiąc Brazylijczyk ma pobierać wynagrodzenie w wysokości ok. 0,5 mln euro.

Właścicielem PSG jest organizacja Qatar Sports Investments, natomiast prezesem Nasser Al-Khelaïfi – katarski biznesmen i działacz sportowy oraz b. tenisista. Katarscy szejkowie są więc właścicielami klubu i decydują o wszystkim, co dotyczy zespołu.

/niedziela.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!