Wiadomości

Sullivan: Iran dostarczy drony rosyjskiej armii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan powiedział, że Stany Zjednoczone mają informacje, z których wynika, że Iran wesprze Rosję w działaniach wojennych na Ukrainie, dostarczając jej znaczną liczbę dronów, w tym także uzbrojonych.

– Nasz wywiad wskazuje, że rząd irański przygotowuje się do dostarczenia Rosji nawet kilkuset dronów, w tym bezzałogowych samolotów bojowych, w bardzo krótkim czasie – poinformował Sullivan podczas briefingu prasowego w Waszyngtonie, podkreślając, informacje te „wskazują również, że Iran przygotowuje się do szkolenia żołnierzy rosyjskich w zakresie obsługi tych dronów, a pierwsze szkolenia miały już rozpocząć się na początku lipca”.

Jak zaznaczył Sullivan, podstawowym celem strategii USA jest „zapewnienie Ukraińcom jak najmocniejszej pozycji na polu bitwy, tak aby mieli silną pozycję w negocjacjach (z Rosją), gdy nadejdzie dyplomacja”.

Iran dysponuje ogromną ilością dronów, które stanowią przedmiot jego dumy. Pisaliśmy o tym wielokrotnie na naszych łamach:

Irańska armia zaprezentowała swą flotę dronów /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!