Wiadomości

Irańska armia zaprezentowała swą flotę dronów /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Armia irańska rozpoczyna zakrojone na dużą skalę ćwiczenia z udziałem setek dronów – uderzeniowych, rozpoznawczych i służących walce elektronicznej.

ćwiczenia z udziałem dronów. zorganizowane na dużą skalę, które odbywają się w prowincji Semnan, rozpoczęły się 5 stycznia 2021 r. Biorą w nich udział setki dronów bojowych należące do Sił Lądowych, Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych. Potrwają one dwa dni.

Zastępca dowódcy armii ds. operacji kontradmirał Mahmoud Mousavi powiedział, że Republika Islamska jest obecnie jednym z najpotężniejszych krajów świata, gdy chodzi o wyposażenie w bezzałogowe statki powietrzne.

„Podczas ćwiczeń wojskowych zorganizowanych na dużą skalę różne typy dronów Siłach Lądowych, Sił Powietrznych i Marynarki Wojennej będą wykonywać określone misje w zbliżonych do rzeczywistych warunkach bojowych” – dodał.

Dowódca poinformował również, że w części operacyjnej ćwiczenia zostaną użyte drony kamikadze, a także przećwiczone zostanie przechwytywanie i niszczenie celów z powietrza pociskami powietrze-powietrze oraz niszczenie celów przy użyciu precyzyjnie naprowadzanych pocisków.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!