Wiadomości

Sukces Kurdów w walkach z ISIS w południowo – zachodniej części Rakki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

O sporym sukcesie mogą mówić Kurdowie, którzy zamknęli wczoraj pierścień okrążenia wokół zgrupowania ISIS w dzielnicy Al-Omri w południowo – zachodniej części Rakki.

Przy wsparciu amerykańskiego lotnictwa oraz artylerii Kurdowie jeszcze przedwczoraj podjęli natarcie w dzielnicy Nahda, a wczoraj rano wdarli się do dzielnicy Huri w pobliżu szpitala miejskiego. Popołudniu oddziały kurdyjskie zdołały się wedrzeć do szpitala od południa z dzielnicy Takana, oczyścić tę placówkę z przeciwnika i zamknąć pierścień okrążenia wokół zgrupowania ISIS znajdującego się w dzielnicy Al-Omri.

Gorzej wiodło się Kurdom na pozostałych odcinkach…

W tym samym czasie na Starym Mieście trwały zaciekłe walki. Na ulicy Mansura bojownik – samobójca Państwa Islamskiego wypełnionym ładunkami wybuchowymi samochodem zdołał przedrzeć się ku pozycjom kurdyjskim. W wyniku wybuchu i kontrataku, który nastąpił zaraz potem Kurdowie zmuszeni byli wycofać się z ulicy Mansura i całego kwartału. Ponieśli przy tym ciężkie straty. Pojawiły się informacje, że w centrum Rakki zginał komendant Rady Wojennej Menbidżu Adnan Abu-Amdżad.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!