Felietony

Skandaliczna manipulacja lewackich pseudodziennikarzy, którzy zmyślili rozmowę ze zgwałconą w Rimini Polką

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wydarzeniem medialnym wczorajszego popołudnia i wieczora była treść rzekomego wywiadu, którego miała udzielić dziennikowi La Repubblica brutalnie zgwałcona w Rimini Polka.

Jednakże choć na kilometr było widać, że coś w tym materiale jest nie tak, od razu zostało to bezrefleksyjnie podchwycone przez różne RMF-y, Onety i inne media. Zaraz też zabrano się za „rozliczanie” i branie na spytki wiceministra Jakiego, którego to miała rzekomo zgwałcona dziewczyna krytykować za jego wypowiedź na temat kary śmierci.

Dla nas od początku było oczywiste, że kobieta po takich przejściach z reguły odmawia rozmów z dziennikarzami. A jeśli by się nawet zgodziła, co jest bardzo mało prawdopodobne, z całą pewnością nie byłaby to taka rozmowa.

Ale żaden z dziennikarzy, którzy tak ochoczo podchwycili tego fake newsa, nie zdobył się na tego rodzaju refleksję – wstyd panowie i panie! Chce się zadać w tym miejscu pytanie, jak to możliwe, że nikogo nie zdziwiło, iż osoba, która przeżyła taki horror, nie mówi o bólu, cierpieniu, upokorzeniu, za to opowiada, jakie to miała udane wakacje, zastanawia się, co się stało ze zdjęciami, które były tak cudowne, i że w ogóle marzy, by jeszcze w to miejsce niebawem wrócić, bo jest ono tak wspaniała.

Nas to zdziwiło, ale postanowiliśmy się wstrzymać z komentarzem do momentu, aż sprawa się wyjaśni. Podobnie, jak nie uwierzyliśmy, iż osoba, którą spotkało coś takiego, może w ten sposób komentować słowa wiceministra Jakiego na temat kary śmierci i jego ostrą ocenę tego, co się stało.

Dzisiejszy komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej sprawie – mieliśmy do czynienia z obrzydliwą manipulacją. Ale nie można nie zapytać – jak to możliwe, że aż tylu dziennikarzy bezrefleksyjnie to łyknęło, nie zdobywając się na chwilę refleksji. Smutne to…

Wojciech Kempa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komentarze