Wiadomości

Strzelanina przy galerii handlowej w Sztokholmie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedna osoba zginęła a trzy są hospitalizowane po strzelaninie w okolicach galerii handlowej w Sztokholmie. Policja aresztowała dwie podejrzane osoby, śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa i próby zabójstwa.

Jak informuje sztokholmska policja, w sobotę, krótko po godzinie 18 mundurowi otrzymali kilka zgłoszeń o strzelaninie w pobliżu centrum handlowego Farsta w południowej części miasta. Według cytowanych przez media świadków odgłos wystrzałów wskazywał na użycie broni automatycznej z tłumikiem. Według portalu dziennika „Dagens Nyheter” na reklamach i fasadzie budynku widać wiele śladów po kulach.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwie osoby z ranami postrzałowymi są opatrywane przez przechodniów przy wejściu na stację metra. Kolejny ranny znajdował się na terenie sąsiadującego z galerią kościoła, a czwarta postrzelona osoba – na ulicy. Jedna z ofiar, którym udzielano pomocy w pobliżu stacji, wkrótce zmarła. Pozostałych rannych odwieziono do szpitala.

Policjanci podjęli decyzję o wyłączeniu stacji metra z ruchu (pociągi przejeżdżały przez Farsta bez zatrzymania), by utrudnić domniemanym sprawcom oddalenie się z miejsca przestępstwa. Ci podjęli próbę ucieczki samochodem. Wydostali się na autostradę E4 i ruszyli w kierunku południowym. Po kilkudziesięciu kilometrach pościgu, krótko przed 19, samochód zatrzymano w rejonie węzła Järna. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!