Wiadomości

17-latek, który z siekierą napadał na Żabki, to syn znanej sędzi?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawdziwy horror przeżyli pracownicy Żabki w Wieliczce – donosi Super Express.

W ciągu zaledwie kilku tygodni aż trzy razy ich sklep napadł ten sam sprawca, grożąc ekspedientkom siekierą. Dwa razy udało mu się uciec z pieniędzmi, za trzecim razem wpadł na gorącym uczynku wprost w ręce policji. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawcą zuchwałych napadów jest 17-latek, syn sędzi Sądu Najwyższego!

Dwa pierwsze napady miały miejsce 28 kwietnia i 16 maja. Za każdym razem scenariusz wydarzeń był podobny. Około godziny 22.00 do sklepu spożywczego w centrum Wieliczki wpadał zamaskowany przestępca. “Wchodził do sklepu ubrany na czarno, na twarzy miał założone gogle do pływania, na głowie kaptur, natomiast w ręce trzymał siekierę. Po wejściu żądał od ekspedientek wydania wszystkich pieniędzy, grożąc im siekierą” – informuje policja w Wieliczce.

Po dwóch napadach funkcjonariusze zauważyli, że przestępca działa wg tego samego schematu. Założyli, że na tym rozochocony sukcesami przestępca nie skończy i na pewno wróci w to samo miejsce po kolejny łup. Nie mylili się. Zaledwie po dwóch tygodniach napastnik uderzył ponownie.

29 maja ok. godz. 22.30 mężczyzna znowu wszedł zamaskowany, z siekierą w ręku do tego samego sklepu tuż przed jego zamknięciem. Zażądał od przerażonej ekspedientki pieniędzy, pewny, że jego łupem padnie cały dzienny utarg. Tym razem jednak się przeliczył. Zanim cokolwiek zdążył zrobić, do sklepu tuż za nim wpadli dwaj policjanci z wyciągniętą bronią, krzycząc “Policja!”.

Policjanci bez problemu ustalili tożsamość sprawcy. Okazało się, że za wszystkimi trzema bezwzględnymi napadami stoi nastolatek! To zaledwie 17-letni Piotr, mieszkaniec gminy Wieliczka. Ale to nie koniec szokujących informacji. Jak nieoficjalnie udało się ustalić dziennikarzom Super Expressu, napastnik z siekierą to syn sędzi Sądu Najwyższego, znanej profesor prawa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!