Wiadomości

Siły ukraińskie poczyniły postępy w rejonie na południe od Wełykiej Nowosiłki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje rosyjski kanał Rybar, na kierunku Wełykiej Nowosiłki, w pobliżu granicy obwodu donieckiego z obwodem zaporoskim, grupy szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy z 23. i 31. Samodzielnych Brygad Zmechanizowanych oraz z 37. Brygady Piechoty Morskiej wznowiły ataki na pozycje rosyjskie. Na prawym skrzydle, siły ukraińskie, które obsadziły teren leśny, ruszyły na Urożajne. Teraz walki toczą się w pobliżu tejże wsi.

W tym samym czasie oddziały Sił Zbrojnych Ukrainy próbowały dotrzeć na podejścia do wsi Nowodonieckie, ale nie zdołały one wedrzeć się do wsi. Równocześnie na samym występie oddziały ukraińskie prawie bez walki zajęły Nieskuczne i Błahodatne, jako że zajmujący tam stanowiska żołnierze rosyjskiego oddziału Kaskad w obliczu groźby okrążenia “wycofali się na korzystniejsze pozycje”.

Odnotowano również ataki sił ukraińskich w małych grupach na lewym skrzydle na linii Nowodariwka-Rownopil. Sądząc po prawie synchronicznym ataku na Urożajne, Siły Zbrojne Ukrainy próbują spenetrować tyły grupy rosyjskiej na półce Wriemiewskiej.

Jak informuje kanał WarGonzo, wojska ukraińskie nacierają na Starożewie, które od wioski Błahodatne, opuszczonej wcześniej przez wojska rosyjskie, oddziela rzeka Mokre Jały. Z kolei na zachód od wsi Starożewie są wzniesienia, które częściowo zdołały zająć siły ukraińskie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!