Wiadomości

“Strefy wolne od LGBT” bez unijnych funduszy? – Eurokraci znów próbują straszyć

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Eurodeputowani ostrzegają, że Parlament Europejski nie wyrazi zgody na budżet UE na lata 2021-2027, jeżeli nie będzie uzależniony od przestrzegania zasad praworządności. Tego rodzaju groźbę wyraził w opinii do krytycznego raportu nt. praworządności w Polsce Lópeza Aguilara, Komisja Praw Kobiet i Równouprawnienia PE. Komisja chce także zawieszenia funduszy regionom, które zadeklarowały się “strefami wolnymi od LGBT”.

W czwartek szef Rady Europejskiej Charles Michel ma przedstawić propozycję budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Eurodeputowani domagają się, by budżet był uzależniony od przestrzegania zasad praworządności w danym kraju, przy czym przez łamanie praworządności najwyraźniej rozumieją oni opór przeciwko przyjmowaniu forsowanej przez nich ideologii LGBT.

Opinię przygotowała szefowa Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia PE, Evelyn Regner – austriacka eurodeputowana z frakcji socjaldemokratów (S&D). Komisja proponuje zawieszanie unijnych funduszy regionom, które zadeklarowały “strefy wolne od LGBT”.

„Wzywamy Komisję Europejską do zawieszenia finansowania funduszy strukturalnych w regionach, w których byłyby one wykorzystywane na działania przeciw LGBTI+, co narusza wartości UE” – czytamy w dokumencie opinii.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!