Wiadomości

Straż Graniczna złapała kolejnego Afgańczyka; ukrywał się w naczepie ciężarówki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali nielegalnego migranta. Mężczyzna podający się za obywatela Afganistanu przyjechał do Polski ukryty w naczepie samochodu ciężarowego.

Informację o tym, że w zamkniętej przestrzeni ładunkowej naczepy ktoś się ukrywa Straż Graniczna otrzymała od Policji 10 marca. Samochód ciężarowy wraz z zaplombowaną naczepą znajdował się na terenie terminalu przeładunkowego w Sławkowie. Kierowca otworzył naczepę w obecności funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji oraz Służby Celno–Skarbowej. Wewnątrz ukrywał się mężczyzna. Cudzoziemiec, podający się za obywatela Afganistanu, nie miał żadnych dokumentów. W trakcie przesłuchania, prowadzonego w obecności tłumacza, mężczyzna przyznał, że do wnętrza naczepy dostał się w Serbii dzięki pomocy przemytników, którym musiał zapłacić 5 tys. euro. Celem jego podróży była Europa Zachodnia. Cudzoziemcowi przedstawiono zarzut nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Nielegalny migrant przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Komendant Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach wszczął w stosunku do obywatela Afganistanu postępowanie administracyjne w celu zobowiązania go do powrotu. Na mocy postanowienia sądu Afgańczyk został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców. Będzie przebywał tam do czasu zakończenia postępowania prowadzonego przez Straż Graniczną.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!