Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała Turków, którzy nielegalnie górskimi szlakami próbowali dostać się do Polski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Wojtkowej i Huwnikach zatrzymali dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Ustalono również pomocników, którzy samochodami przyjechali po ich odbiór.

20 stycznia, w okolicach Kwaszeniny (pow. bieszczadzki), funkcjonariusze SG zauważyli ślady nielegalnego przekroczenia granicy. Ujęto zarówno sprawców przekroczenia, jak i dwóch mężczyzn, którzy pomagali w procederze.

Okazało się, że granicę pieszo przeszło dwóch obywateli Turcji (w wieku 31 oraz 46 lat), a kolejnych dwóch ich rodaków (w wieku 26 i 29 lat) przyjechało samochodami po ich odbiór. Cudzoziemcy mieli prawo legalnego pobytu w krajach UE i chcieli przejechać na zachód Europy. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata.

Wyjaśnili, że poznali się we Lwowie, a za zorganizowanie przerzutu zapłacili swoim rodakom przebywającym w UE po 3 tys. euro. Po 12-godzinnej przeprawie przez Bieszczady byli zmęczeni i głodni. W placówce SG otrzymali posiłek i ciepłe napoje. Zgodnie z procedurą zostali przekazani z powrotem na Ukrainę. Organizatorów przerzutu Sąd Rejonowy w Lesku ukarał kilkutysięczną karą grzywny.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!