Europa Polska Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała dwóch Afgańczyków, którzy szli wzdłuż autostrady A4

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch Afgańczyków, którzy szli po autostradzie A4. Zmierzali do Niemiec.

ZFunkcjonariusze zatrzymali obcokrajowców przy parkingu na 165. km A4 w kierunku Zgorzelca, niedaleko węzła Krajków. Okazało się, że nie posiadają przy sobie dokumentów. Jeden z Afgańczyków miał mieć 15, a drugi 18 lat. Okazało się jednak, że obaj są pełnoletni. Dziewięć dni wcześniej wyjechali ze swojego kraju, żeby dotrzeć do Niemiec. Najczęściej podróżowali pieszo lub autostopem.

W taki sposób przekroczyli granice Pakistanu, Iranu, Turcji, Bułgarii, Serbii, Rumunii, Węgier, Słowacji i Polski. Na ostatniej prostej przed dotarciem do Niemiec zostali zatrzymani.

Afgańczycy zostali przekazani pod opiekę straży granicznej. Funkcjonariusze straży granicznej ustalili, że złożyli wnioski o ochronę międzynarodową w Bułgarii. Tam zostały pobrane od nich odciski linii papilarnych, które zostały zarejestrowane w systemie „Eurodac”. W związku z tym wszczęta zostanie procedura przekazania cudzoziemców do Bułgarii w ramach rozporządzenia unijnego Dublin III, gdyż zgodnie z tym rozporządzeniem cudzoziemcy są przekazywani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę. Straż graniczna złoży do sądu wnioski o umieszczenie cudzoziemców w ośrodkach strzeżonych do czasu przekazania ich stronie bułgarskiej. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do ustalenia w jaki sposób obywatele Afganistanu dostali się na teren naszego kraju

Źródło: gazetawroclawska.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!