Wiadomości

Straż Graniczna zatrzymała 7-osobowego busa, w którym jechało 20 cudzoziemców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwadzieścia osób w siedmioosobowym pojeździe – taki widok ujrzeli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach, którzy dziś w nocy zatrzymali do kontroli bus marki Mercedes. Pasażerami pojazdu byli obywatele Mołdawii, podróżujący z Mołdawii do Niemiec.

Funkcjonariusze SG zatrzymali bus w rejonie miejscowości Olszyna na drodze krajowej nr 18. Kiedy okazało się, że kierowca w siedmioosobowym samochodzie przewozi aż dwadzieścia osób, trudno było uwierzyć, że jest to możliwe. Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach. Kontrola legalności pobytu wykazała, że cudzoziemcy jadący z rodzinnego kraju do Niemiec legalnie przebywają na terytorium naszego kraju.

Kierowca – 26-letni obywatel Mołdawii – za przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Ponadto wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał kierowcy prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z PP Trzebiel.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!