Wiadomości

Straż Graniczna udaremniła przemyt kradzionych samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę funkcjonariusze SG z przejść granicznych w Korczowej oraz Medyce zatrzymali dwa samochody marki Lexus z przerobionymi numerami identyfikacyjnymi. Łączna wartość zatrzymanych pojazdów przekracza 230 tys. złotych.

Na przejściu granicznym w Medyce w trakcie kontroli na wyjazd z Polski funkcjonariusze SG zatrzymali samochód marki Lexus na hiszpańskich numerach rejestracyjnych. W pojeździe podróżowali dwaj obywatele Ukrainy oraz obywatel RP.

Kontrola legalności pochodzenia samochodu ujawniła wiele nieprawidłowości, m.in. ustalono że nielegalnie wymienione zostało pole numerowe VIN oraz naklejki znamionowe, a dowód rejestracyjny i ubezpieczenie pojazdu były w całości podrobione. Szacunkowa wartość pojazdu przekracza 190 tys. złotych.

Tego samego dnia na przejściu granicznym w Korczowej do kontroli na wyjazd zgłosił się 40-letni obywatel Ukrainy, kierujący pojazdem marki Lexus na polskich numerach rejestracyjnych. Funkcjonariusze SG wspólnie z ekspertem bułgarskiej policji granicznej oddelegowanym do Bieszczadzkiego Oddziału SG w ramach operacji Agencji FRONTEX, ustalili, że m.in. kolor pojazdu oraz termin produkcji nie pokrywały się z informacjami umieszczonymi na poszczególnych elementach konstrukcyjnych. Szacunkowa wartość pojazdu to ok. 30 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem że pojazdy pochodzą z przestępstwa, zostały zatrzymane przez Straż Graniczną. Funkcjonariusze SG prowadzą dalsze postępowanie w obu sprawach.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!