Wiadomości

„STOP żydowskim roszczeniom majątkowym!” – pikieta pod ambasadą USA w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie odbyła się manifestacja „STOP żydowskim roszczeniom majątkowym!”. Protest stanowił odpowiedź na przyjęcie przez amerykański Kongres ustawy S.447.

Przyjęty przez Kongres dokument daje Departamentowi USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu w przejmowaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Przepisy te budzą poważne zastrzeżenia i wywołały liczne protesty działaczy polonijnych, którzy starali się o ich odrzucenie. Wskazywali oni, że ustawa stanowić będzie formę nacisku na Polskę w sprawie roszczeń żydowskich.

Prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki podkreśla, że manifestacja ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wyłudzania pieniędzy od Polski i ingerencji obcego państwa w nasze sprawy.

– Po pierwsze, żeby zaprotestować przeciwko wyłudzaniu pieniędzy, polskiego majątku narodowego odbudowywanego po II wojnie światowej przez Polaków. Po drugie, zaprotestować przeciwko ingerencji innego państwa w nasze wewnętrzne sprawy. Jest to wyłącznie polską kwestią, jak załatwimy sprawę roszczeń reprywatyzacyjnych. Zwłaszcza, że te roszczenia są w Stanach Zjednoczonych artykułowane głównie przez organizacje, nie przez konkretnych ludzi – zaznacza Robert Winnicki.

Organizatorem demonstracji przed amerykańską ambasadą są m.in. Obóz Narodowo-Radykalny, Młodzież Wszechpolska oraz Ruch Narodowy.

/Radio Maryja, Twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!