Wiadomości

„Stop nielegalnym przewozom” – protest taksówkarzy w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pod hasłem „Stop nielegalnym przewozom” o godz. 10 rozpoczął się protest taksówkarzy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Protestujący przemaszerują ulicami warszawskiego Śródmieścia. Manifestacja ma się zakończyć ok. godz. 17. Stołeczna policja poinformowała, że będzie podejmować zdecydowane działania, jeśli w trakcie strajku taksówkarzy dojdzie do łamania przepisów ruchu drogowego. W tej chwili w proteście może uczestniczyć ok. tysiąca pojazdów.

W związku z protestem taksówkarzy w ciągu dnia spodziewane są znaczne utrudnienia komunikacyjne na ulicach stolicy.

W planach zgromadzenia jest przemarsz Alejami Ujazdowskimi spod KPRM do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na placu Trzech Krzyży, a później powrót tą samą drogą. Taksówkarze zatrzymają się również przed siedzibą resortu sprawiedliwości oraz przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych – twórcą aplikacji mobilnej Uber jest amerykańskie przedsiębiorstwo.

Na czas zgromadzenia ruch na trasie przemarszu może zostać wstrzymany, a zwykle przejeżdżające tam linie autobusowe (np. 116, 180, 503, 166, 222, 518) – skierowane na objazdy.

Rzecznik KSP kom. Sylwester Marczak powiedział, że „niestety należy spodziewać się utrudnień, biorąc pod uwagę liczbę taksówkarzy, którzy w tej chwili biorą udział w proteście w Warszawie”. Dodał, że jest to już ok. tysiąca pojazdów.

– Z naszej strony będziemy prowadzić działania polegające na zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom ruchu drogowego. Tam, gdzie będziemy mieć do czynienia z tamowaniem ruchu, podejmiemy stosowne, zdecydowane działania. Jeśli będą łamane przepisy ruchu drogowego, czyli dojdzie do wykroczeń, podejmiemy normalne interwencje – podkreślił.

Marczak zaznaczył, że trzeba pamiętać o tym, że liczba pojazdów uczestniczących w strajku jest bardzo duża.

Obecnie taksówkarze przemieszczają się m.in. Wisłostradą w kierunku Torwaru. Ruch na Wisłostradzie jest spowolniony. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów biorący udział w proteście kierowcy mają pozostawić swoje samochody na parkingu na Torwarze i stamtąd ruszyć pod kancelarię premiera.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!