Wiadomości

Doradza brytyjskim władzom, jak walczyć z islamofobią, solidaryzował się z ekstremistą, który domagał się stracenia Asi Bibi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Muzułmański duchowny, który został wyznaczony do doradzania rządowi w sprawach związanych z islamofobią, był związany z islamskim ekstremistą, który publicznie wzywał do powieszenia pakistańskiej chrześcijanki Asi Bibi za bluźnierstwo.

Doradca rządowy ds. islamofobii Imam Qari Asim w swoim bronił ekstremistycznego kaznodziei Khadima Rizvi, który był odpowiedzialny za wezwania do stracenia za bluźnierstwo przeciwko islamowi Asii Bibi, pakistańskiej chrześcijanki, donosi Mail on Sunday.

Bibi spędziła dziewięć lat w celi śmierci, ale później została uniewinniona. Od tamtej pory grozi jej w Pakistanie śmierć, w związku z czym zaoferowano jej azyl przez wiele państw, w tym Włochy, Holandię i Kanadę. Jak zauważa portal breibert.com w gronie tym nie ma Wielkiej Brytanii, ponieważ rząd obawia się, że jej obecność może „podsycić napięcia” w stosunku do brytyjskiej społeczności muzułmańskiej.

Qari Asim zamieścił na w 2017 roku na facebooku wpis, który później został usunięty, w którym wyraził solidarność z Khadimem Rizvi i jego organizacją Tereek-e-Labbaik, protestującym wówczas przeciwko decyzji o uwolnieniu skazanej chrześcijanki.

Asim nie jest jedyną osobą w 11-osobowej „Grupie Roboczej ds. Nienawiści Anty-Muzułmańskiej”, która została powiązana z ekstremistycznymi muzułmanami. Inny jej członek, Ahmed Peerbhai, jest podobno zwolennikiem grupy Przyjaciół Al-Aksa, której przywódca, Ismail Patel, wcześniej bronił grupy terrorystycznej Hamas, mówiąc: „Hamas nie jest organizacją terrorystyczną… pozdrawiamy Hamas za stawienie czoła Izraelowi. ”

Rząd brytyjski był w przeszłości krytykowany za współpracę z islamskimi ekstremistami. W 2018 r. na Home Office spadła fala krytyki w związku z dążeniem do „ponownego zaangażowania” w Muzułmańską Radę Wielkiej Brytanii.

Grupa, która otrzymała co najmniej 150.000 funtów pochodzących z podatków, została uwikłana w liczne skandale, w tym jawne pochwały Hamasu, jak również wzywające muzułmanów do „przeciwstawienia się” wojskom brytyjskim.

/breibert.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!