Wiadomości

Starcia z policją, rabowanie sklepów, akty wandalizmu – Brooklyn Center po zastrzeleniu czarnoskórego mężczyzny przez policjantkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Setki protestujących starły się z policją na przedmieściach amerykańskiego Minneapolis po tym, jak w trakcie niedzielnej kontroli drogowej funkcjonariusze śmiertelnie postrzelili 20-letniego Murzyna. Szef miejscowej policji poinformował w poniedziałek wieczorem, że Daunte Wright zginął w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Mężczyzna zastrzelony przez policję to 20-letni Daunte Wright – poinformował gubernator Minnesoty Tim Walz. Według oświadczenia policji z Brooklyn Center, funkcjonariusze zatrzymali niewymienionego z nazwiska kierowcę za złamanie przepisów drogowych. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest ścigany, ale gdy chcieli go aresztować, “ponownie wsiadł do pojazdu”. Funkcjonariuszka postrzeliła kierowcę, który przejechał jeszcze kilka przecznic, po czym zmarł. Towarzysząca mu kobieta została lekko ranna.

Śmiertelne postrzelenie młodego czarnoskórego mężczyzny było efektem nieszczęśliwego wypadku. Funkcjonariuszka zamiast użyć paralizatora, oddała strzał z broni palnej – poinformował Tim Gannon, szef policji leżącego na północ od Minneapolis miasta Brooklyn Center. Z opublikowanego nagrania z zajścia wynika, że policjantka przed oddaniem strzału krzyczała, że zamierza użyć paralizatora. – Jasna cholera, właśnie go zastrzeliłam – powiedziała kobieta do jednego z policjantów.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!