Wiadomości

Stany Zjednoczone przegrywają wojnę z koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Stanach Zjednoczonych w ciągu minionej doby zmarło 1480 osób zakażonych koronawirusem – podał w piątek wieczorem czasu miejscowego w swoim codziennym raporcie Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w stanie Maryland. W sumie w USA jest 7406 ofiar śmiertelnych pandemii.

W piątek wieczorem czasu miejscowego raport informował o 1169 zgonach – pierwszy raz od początku epidemii koronawirusa dzienna ilość ofiar śmiertelnych choroby Covid-19 przekroczyła tysiąc. Pod względem liczby ofiar śmiertelnych USA plasują się obecnie na trzecim miejscu, po Włoszech i Hiszpanii.

Tragicznie rozwija się sytuacja we Francji – wczoraj wieczorem opublikowano komunikat, że w szpitalach w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 588 osób zarażonych koronawirusem, 1.416 osób zmarło w domach opieki i innych ośrodkach. W sumie więc liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tam o ponad dwa tysiące osób – do ponad 6,5 tysiąca.

Przerażające jest to – co ujawniono dopiero wczoraj – że starsi ludzie masowo umierają tam w domach opieki, bo nie ma dla nich miejsca w szpitalach:

Koszmar we Francji – w ciągu ostatniej doby liczba zgonów wzrosła o ponad dwa tysiące

/tvp.info, lci.fr/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!