Wiadomości

Stany Zjednoczone nałożyły na Iran kolejne sankcje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Celem naszej kampanii jest odebranie wszelkich zasobów reżimowi, aby nie mógł kontynuować swojej terrorystycznej działalności. A reżim ten wykorzystywał miliardy dolarów, aby napędzać działalność terrorystyczną – tak amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo uzasadniał celowość nowych sankcji nałożonych przez USA na Iran.

– Sankcje obejmą ośmiu przedstawicieli reżimu odpowiedzialnych za przemoc w Iranie i poza granicami tego kraju. To przedstawiciele Narodowej Rady Iranu i siły wojskowe oraz poszczególne jednostki, które zamordowały 15 tys. Irańczyków chcących po prostu wolności – dodał Pompeo.

Mike Pompeo przekonywał, że sankcje mają dotknąć także „ośmiu przedstawicieli reżimu odpowiedzialnych za przemoc w Iranie, jak i poza granicami tego kraju”.

– To przedstawiciele Narodowej Rady Iranu i siły wojskowe oraz poszczególne jednostki, które zamordowały 15 tys. Irańczyków, chcących po prostu wolności – dodał Pompeo.

Według sekretarza stanu, wspomniana ósemka miała „prowadzić destabilizujące kampanie terrorystyczne na całym świecie” i odpowiadać za szkolenie bojowników w Iranie, Iraku czy Syrii.

– Celem naszej kampanii jest odebranie wszelkich zasobów reżimowi, aby nie mógł kontynuować swojej terrorystycznej działalności. A reżim ten wykorzystywał miliardy dolarów, aby napędzać działalność terrorystyczną – przekonywał Pompeo.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!