Wiadomości

Hejterską stroną SokzBuraka zarządza działacz KOD i Fundacji Otwarty Dialog

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stroną SokzBuraka na Facebooku zarządza Marcin Mycielski z Fundacji Otwarty Dialog i KOD, były korespondent „Gazety Wyborczej”. Informacja ta jest widoczna na samym Facebooku, kiedy wejdziemy na SokzBuraka. W minionych latach powstały tam setki hejterskich i kłamliwych wpisów – czytamy na portalu TVP Info.

Prawdopodobnie na skutek usterki na Facebooku pojawiły się dziś informacje dotyczące tego, kto może publikować na poszczególnych fanpage’ach. Jak się okazało, w zakładce „członkowie zespołu” na znanej hejterskiej stronie SokzBuraka wyświetla się profil Marcina Mycielskiego (podpisanego: Martin Mycielski) – opozycyjnego dziennikarza i działacza inicjatyw antyrządowych.

Mycielski jest byłym brukselskim korespondentem „Gazety Wyborczej” oraz założycielem międzynarodowego Komitetu Obrony Demokracji (KOD International). Aktywnie angażuje się w działalność Fundacji Otwarty Dialog, której szefowa Ludmiła Kozłowska w sierpniu zeszłego roku została deportowana z Polski na Ukrainę. Niedługo potem otrzymała prawo pobytu w Belgii. Na portalach społecznościowych jest wiele wspólnych zdjęć Mycielskiego z Kozłowską i jej mężem Bartoszem Kramkiem.

W ostatnich miesiącach Mycielski publikował też m.in. na portalu natemat.pl. Jak podawała niezalezna.pl, dawniej Mycielski prowadził m.in. kampanię wyborczą polityka UW Marcina Święcickiego (obecnie KO), ale też eurodeputowanego Samoobrony Bogdana Golika, który został w 2005 r. oskarżony przez francuską prostytutkę o gwałt (trzy lata później prokuratura w Belgii umorzyła tę sprawę).

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!