Wiadomości

Stanisław Gawłowski wyjdzie na wolność

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Sąd zdecydował, że Stanisław Gawłowski może opuścić areszt – poinformował pełnomocnik byłego sekretarza generalnego Platformy Obywatelskiej Roman Giertych. Poseł musi jeszcze wpłacić kaucję 500 tys. zł.

– Sąd przedłużył areszt do czasu wpłacenia kaucji. Planujemy wpłacić ją jak najszybciej – zaznaczył Giertych i dodał, że sąd wyznaczył na to 14 dni od 12 lipca.

Szczeciński Sąd Okręgowy rozpatrzył wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu dla Gawłowskiego; trzymiesięczny termin jego tymczasowego aresztowania kończy się w czwartek.

Decyzją sądu polityk PO od 15 kwietnia przebywa w areszcie w Szczecinie; powodem jego osadzenia była obawa matactwa w związku ze śledztwem. Mimo zażaleń złożonych przez Gawłowskiego i jego pełnomocników decyzję o podtrzymał Sąd Okręgowy w Szczecinie,

Gawłowski usłyszał pięć zarzutów, w tym korupcyjne – przyjęcia co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce, a także dwóch zegarków o wartości blisko 25 tys. zł. Chodzi o okres, gdy pełnił funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządach PO-PSL.

Pozostałe zarzuty dotyczą podżegania do wręczenia łapówki w wysokości co najmniej 200 tys. zł, ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!