Wiadomości

Sprawcy napadu na Polaków w Rimini usłyszeli wyroki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na 9 lat i 8 miesięcy więzienia skazał w czwartek sąd dla nieletnich w Bolonii trzech nastolatków – sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini latem zeszłego roku.

Nastolatków uznano za winnych łącznie trzech napadów w Rimini: na Polaków, na turystów z Włoch oraz transseksualistę.

Karę dla dwóch braci, Marokańczyków w wieku 15 i 17 lat, oraz 16-letniego Nigeryjczyka, synów imigrantów mieszkających we Włoszech, uznano za wysoką.

Prawie 10 lat więzienia orzeczono z uwzględnieniem jej redukcji z powodu wieku sądzonych oraz trybu uproszczonego. Prokurator trybunału dla nieletnich żądała kary 12 lat więzienia.

Pełnomocnik pary Polaków, mecenas Maurizio Ghinelli powiedział, że „jak na sąd dla nieletnich, można uznać, że wyrok jest surowy i wysoki”. Podkreślił, że jest nim usatysfakcjonowany.

Ghinelli przekazał sądowi w Bolonii listy od obojga Polaków, w których napisali m.in., że są w bardzo złym stanie i że wymagają długiej kuracji. Opisali też okoliczności zdarzenia.

To drugi sądowy finał sprawy, która w sierpniu zeszłego roku wstrząsnęła opinią publiczną we Włoszech i wywołała dyskusję na temat bezpieczeństwa.

Na plaży w Rimini czteroosobowy gang napadł nocą na dwoje polskich turystów. Młoda kobieta została zgwałcona, a jej partner ciężko pobity. Sprawcami okazali się 20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu oraz trzej nieletni.

Pełnoletni szef gangu, migrant ubiegający się o azyl we Włoszech, został w listopadzie skazany przez sąd pierwszej instancji na 16 lat więzienia.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!