Wiadomości

Sprawcy głośnych napaści seksualnych w noc sylwestrową w Kolonii uniknęli kary

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wydarzenia, które miały miejsce w Kolonii w noc sylwestrową w 2015 roku, gdy doszło do setek napaści na tle seksualnym, zszokowały Europę. Niemiecki tygodnik „Der Spiegel” wskazuje, że zdecydowana większość przestępców uniknie kary. Dotychczas skazano zaledwie trzy osoby.

Zawiadomienie o seksualnym napastowaniu przez obcokrajowców podczas sylwestrowej zabawy pod gołym niebem na placu między katedrą kolońską a dworcem głównym złożyło 661 kobiet. Niektóre musiały przejść przez „ścieżkę zdrowia” – szpaler utworzony przez imigrantów będących pod silnym wpływem alkoholu.

Podczas feralnej nocy policja odnotowała łącznie ponad 1300 przestępstw. Kolońska prokuratura wdrożyła postępowanie przeciwko 290 podejrzanym. Przed sądem stanęło 52 oskarżonych, a skazano 32 osoby – w większości za kradzież, rabunek i paserstwo. Większość z nich to imigranci z Algierii, Maroka i Iraku – zwraca uwagę Deutsche Welle.

Z dokumentów przekazanych przez sąd rejonowy w Kolonii wynika, że przestępstwa seksualne udowodniono zaledwie trzem osobom. Dwie z nich skazane zostały na kary więzienia w zawieszeniu.

Jeden ze skazanych, imigrant z Iraku, pocałował młodą kobietę i oblizał jej twarz. Drugi – Algierczyk – wołał do uczestników zabawy: „Daj mi dziewczynę albo zginiesz”. Trzeci – pochodzący z Libii Muhamed A. – obmacywał kobiety, za co został skazany na rok i 9 miesięcy więzienia. Trójkę udało się złapać i postawić przed sądem tylko dlatego, że zrobili sobie telefonem komórkowym selfie z ofiarami.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!