Wiadomości

Sprawca napadu na stację paliw w Gdyni w rękach policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 19-letniego mieszkańca Rumi podejrzewanego o dokonanie napadu na stację paliw na terenie Gdyni. Do zdarzenia doszło w połowie sierpnia br. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym funkcjonariusze ustalili wizerunek sprawcy i zabezpieczyli monitoring, na którym został zarejestrowany. Zdjęcia sprawcy zostały opublikowane i m.in. dzięki otrzymanym sygnałom policjanci zatrzymali 19-latka. Zatrzymany usłyszał już zarzut popełnienia przestępstw, za które grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 19-latek trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Do rozboju na jednej ze stacji paliw w Gdyni doszło w połowie sierpnia br. Około godziny 3:30 rano do stacji paliw wszedł mężczyzna z założoną kominiarką. Pracownikom stacji zagroził nożem i zażądał wydania pieniędzy. Sprawcy udało się zabrać pieniądze i zbiec z miejsca przestępstwa. Sprawą zajęli się kryminalni z gdyńskiej komendy, którzy dzięki pracy operacyjnej ustalili okoliczności zdarzenia.

Policjanci ustalili również, że sprawca kilkadziesiąt minut po popełnieniu przestępstwa robił zakupy na innej stacji paliw. Z tej też stacji paliw zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym zarejestrowany został wizerunek jak się później okazało 19-letniego mieszkańca Rumi.

Zabezpieczone nagrania z wizerunkiem podejrzewanego zostały przekazane do publicznej wiadomości i dzięki informacjom uzyskanym po publikacji mężczyzna został szybko ustalony i zatrzymany.

Kryminalni weryfikowali wszystkie przekazane informacje i kiedy dysponowali już danymi sprawcy ten sam stawił się do gdyńskiej komendy. Zatrzymany, 19-letni mieszkaniec Rumi, usłyszał już zarzuty rozboju za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyczerpujące wyjaśnienia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

/gdynia.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!