Wiadomości

Sprawca ataku w amerykańskiej bazie wojskowej w Teksasie pochodził z Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Domniemany sprawca, który został zabity na miejscu czwartkowej strzelaniny o podłożu terrorystycznym w amerykańskiej bazie lotnictwa marynarki wojennej w Teksasie, został zidentyfikowany jako 20-letni Adam Aalim Alsahli – poinformowało w piątek FBI.

Do strzelaniny doszło w czwartek rano czasu lokalnego w bazie Corpus Christi. Sprawca otworzył ogień i zranił jednego marynarza, który jeszcze w czwartek miał opuścić szpital. Napastnik został – jak poinformowało dowództwo marynarki wojennej – „zneutralizowany”.

Oddział Federalnego Biura Śledczego (FBI) w Houston potwierdził tożsamość i wiek podejrzanego na Twitterze. Żadne dalsze informacje nie zostały udostępnione, jednak według przywołanego przez agencję Reutera funkcjonariusza organów ścigania zaznajomionego z dochodzeniem Alsahli pochodził z Syrii i miał obywatelstwo USA.

W czwartek rzeczniczka FBI Leah Greeves na konferencji prasowej potwierdziła, że według Biura atak miał podłoże terrorystyczne. Dodała, że w związku ze strzelaniną poszukiwana jest jeszcze druga osoba.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!