Wiadomości

GNA: Mamy ciało rosyjskiego najemnika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Źródła tureckie i libijskie rządowe donoszą, iż wśród poległych w dzisiejszych walkach o południowe dzielnice Trypolisu bojowników feldmarszałka Chalify Haftara jest Rosjanin z formacji wagnerowskich. Jego ciało znaleziono na pozycjach opuszczonych przez formacje LNA.

Jak już informowaliśmy, dziś od rana siły wspieranego przez Turcję libijskiego Rządu Porozumienia Narodowego (GNA) prowadzą zakrojoną na szeroką skalę operację, której celem jest odzyskanie kontroli nad południowymi dzielnicami Trypolisu. Oddziały GNA w ciężkich walkach ulicznych posuwają się wciąż naprzód, przejmując kontrolę nad coraz to kolejnymi kwartałami…

Źródła tureckie i libijskie rządowe poinformowały, że wśród poległych w dzisiejszych walkach o południowe dzielnice Trypolisu bojowników LNA jest Rosjanin z formacji wagnerowskich. Jego ciało znaleziono na pozycjach opuszczonych przez formacje LNA.

Według poufnego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych, do którego dotarł Reuters, rosyjska firma wojskowa Wagner Group rozmieściła w Libii do 1200 ludzi, którzy walczą po stronie Libijskiej Armii Narodowej feldmarszałka Chalify Haftara.

Reuters: Do 1200 Rosjan przebywa w Libii, gdzie wspierają wojska Haftara

Czytaj też:

Kurczy się stan posiadania LNA w Trypolisie /mapy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!