Wiadomości

Sprawa zabójstwa Pauliny D.: 38-letni Gruzin zacierał ślady zbrodni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Badania DNA potwierdziły, że znalezione na Stawach Jana w Łodzi ciało należy do zaginionej Pauliny D. Drugi Gruzin, a tym samym trzecia z zatrzymanych osób, usłyszał zarzuty poplecznictwa.

Prokuratura sprawdzi, czy ktoś nie podał Paulinie D. substancji odurzającej. Aktualizacja 29.10.2018: W poniedziałek o godz. 11 do sądu Rejonowego w Łodzi doprowadzony został 38-letni Gruzin (trzeci zatrzymany w sprawie), który w niedzielę usłyszał zarzut poplecznictwa. Zdaniem prokuratury zacierał on ślady popełnionej na Paulinie D. zbrodni i pomagał sprawcy uniknąć odpowiedzialności. Prokuratura zarzuciła mu także niezawiadomienie policji o popełnionej zbrodni, a także składanie fałszywych zeznań. Grozi mu do pięciu lat więzienia. W niedziele wieczorem będzie wiadomo, czy trafi do aresztu.

Dwójka pozostałych zatrzymanych: 44-letnia Białorusinka z zarzutami niezawiadomienia policji o popełnionej zbrodni i składania fałszywych zeznań, a także 41-letni Gruzin, który nie zawiadomił policji trafili do aresztu. Kobiecie grozi do pięciu lat więzienia, mężczyźnie do trzech lat.

/nowiny24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!