Wiadomości

Sondaż poparcia dla partii politycznych: Wzrosła różnica między PiS i PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość głos oddałoby 39 proc. Polaków – wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie serwisu wPolityce.pl. Partia rządząca powiększa swoje notowania i tym samym przewagę nad słabnącym wynikiem Koalicji Obywatelskiej.

„Wygląda na to, że niezwykle agresywna strategia opozycji nie przynosi jej zauważalnych zysków politycznych” – ocenia w komentarzu do badania serwis wPolityce.pl.

Jak czytamy, chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość deklaruje 39 proc. uczestników sondażu – to wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednią turą badań. Druga w stawce Koalicja Obywatelska traci 1 pkt. proc. i może liczyć na 26 proc. Głosów. Podium zamyka Polska 2050 z wynikiem na poziomie 10 proc. (bez zmian). Po jednym punkcie tracą Konfederacja i Lewica – obie partie zyskały poparcie 8 proc. uczestników badania. Progu wyborczego nie przekroczyły: Polskie Stronnictwo Ludowe (4 proc.), Kukiz’15 (2 proc.) oraz Porozumienie (1 proc.).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!