Wiadomości

Sondaż: PiS i Konfederacja zyskują, KO i Lewica tracą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według najnowszego badania poparcia dla partii politycznych, zyskują ugrupowania prawicowe, tracą natomiast formacje lewicowe i PSL.

Sondaż przeprowadziła pracownia Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl. Wynika z niego, że do Sejmu weszłoby tylko 5 ugrupowań. Pierwsze miejsce wciąż zajmuje PiS z poparciem rzędu 38 proc. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zyskało w stosunku do ostatniego badania 2 punkty procentowe.
Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska. Na formację Donalda Tuska chce głosować 24 proc. badanych. To o 1 procent mniej niż w poprzednim badaniu.

Trzecie miejsce wciąż zajmuje Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 12 proc. wyborców. Poparcie dla tej formacji nie uległo zmianie. Tuż za podium plasuje się Konfederacja z poparciem rzędu 12 proc. Partia ta zyskała 1 punkt procentowy w stosunku do ostatniego badania.

Na piątym, ostatnim premiowanym wejściem do Sejmu miejscu znalazła się Lewica, na którą chce zagłosować 7 proc. badanych. Ugrupowania Włodzimierza Czarzastego zaliczyło spadek o 1 punkt procentowy. Poza Sejmem znalazłoby się PSL. Na ludowców chce zagłosować 2 proc. badanych, mniej o 1 procent w stosunku do ostatniego badania.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!