Wiadomości

Sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej”: Poparcie dla PiS wzrosło, dla KO – jeszcze bardziej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Więcej niż jedna trzecia wyborców chce głosować na PiS – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Choć poparcie dla obozu rządzącego wzrosło, w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni, to przewaga nad Koalicją Obywatelską się zmniejszyła.

W badaniu przeprowadzonym w dniach 17-18 lutego br. głos na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 34,7 proc. badanych. Na Koalicję Obywatelską – 28,6 proc. W Sejmie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele czterech innych list, ale żadna nie uzyskała dwucyfrowego wyniku. Na trzecim miejscu plasuje się Lewica (Nowa Lewica i partia Razem) z 9 proc. poparcia, tuż za nią Polska 2050 Szymona Hołowni (8,2 proc.). Zbliżone wyniki uzyskały PSL-Koalicja Polska i Konfederacja – odpowiednio 6,4 proc. i 6 proc. 7,1 proc. ankietowanych nie wie, na kogo oddałoby głos.

W porównaniu z sondażem, przeprowadzonym 3-4 lutego br. zyskały zarówno PiS (wtedy 33,9 proc.), jak i KO (27,3 proc.). Lewica na początku miesiąca cieszyła się poparciem 8,9 proc. respondentów, Polska 2050 – 8,3 proc., Konfederacja – 5,6 proc., a PSL-Koalicja Polska – 5,1 proc. Niezdecydowanych było 11 proc.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!