Wiadomości

Sondaż: Co Polacy myślą o zawieszeniu składki do UE?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Solidarna Polska proponuje, by Polska zawiesiła płacenie składki do UE, jeśli Unia nie przekaże Polsce środków na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Jak ocenia Pani/Pan taką propozycję?” – takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Za zawieszeniem składki do UE opowiedziało się 34,2 proc. respondentów, a negatywnie 36,7 proc. 29,1 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie – czytamy na portalu rp.pl.

– Negatywny stosunek do pomysłu ugrupowania Zbigniewa Ziobry wyraża co trzecia kobieta i 4 na 10 mężczyzn. Odsetek respondentów sceptycznie oceniających zawieszenie płacenia składki wzrasta wraz z wiekiem badanych (24% pośród osób do 24 roku życia, 43% wśród badanych, którzy skończyli 50 lat). Wstrzymaniu opłat do Unii sprzeciwia się 2 na 5 osób posiadających wyższe wykształcenie i blisko połowa respondentów (48%) o dochodach przekraczających 5000 zł netto. Takiego samego zdania jest prawie co druga osoba (48%) z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców. Propozycję Solidarnej Polski najchętniej poparliby mieszkańcy miast liczących od 100 tys. do 199 tys. osób (48%) – komentuje wyniki badania Adrian Wróblewski, dyrektor działu analiz w SW Research.

/rp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!