Wiadomości

Ogromny pożar elektrowni w Rosji. „Ogień rozprzestrzenił się na dach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę rano w elektrowni GRES-2 położonej na rosyjskiej wyspie Sachalin na Oceanie Spokojnym wybuchł pożar. Według rosyjskich mediów płomienie zajęły dach obiektu. Na miejscu trwa akcja strażaków.

O pożarze poinformował gubernator obwodu sachalińskiego Walery Limarenko. – W wiosce Ilijinskoje, trwa gaszenie pożaru sachalińskiej elektrowni. Według informacji specjalistów z elektrowni, ogień rozprzestrzenił się na dach. Na miejscu pracują strażacy. W gaszeniu pożaru bierze udział 14 osób i 5 pojazdów – powiedział gubernator.

Spółka zarządzająca elektrownią podała, że przyczyną pożaru było wyłączenie turbogeneratora. Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych obwodu sachalińskiego poinformowało, że 30 pracowników zdołał o własnych siłach opuścić płonący budynek. Proces technologiczny został zatrzymany.

Elektrownia cieplna Sachalin GRES-2 o mocy 120 MW została oddana do użytku w 2019 roku. Roczna produkcja wynosi 840 mln kWh, co odpowiada jednej trzeciej zapotrzebowania Sachalinu na energię elektryczną.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!