Wiadomości

Sondaż: 97% Ukraińców postrzega Polskę jako kraj przyjazny

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa Socjologiczna Rating zapytała Ukraińców o ich nastawienie do obcych państw. Nasz kraj jako „przyjazny” oceniło aż 97 proc. ankietowanych.

W badaniu zapytano Ukraińców, czy dane państwa uważają za przyjazne. W odpowiedzi mogli wskazać opcje: zdecydowanie przyjazne, raczej przyjazne, trudno powiedzieć, neutralne, raczej wrogie, zdecydowanie wrogie. Z zestawienia wynika, że największym zaufaniem obywateli Ukrainy cieszą się Polacy. To do naszego kraju po ataku Władimira Putina uciekło najwięcej ukraińskich uchodźców wojennych. Polska zagwarantowała im schronienie, programy socjalne, opiekę medyczną i edukację dla dzieci. To rząd w Warszawie wysyła jedne z największych ilości broni i uzbrojenia, które pomagają odpierać ataki armii Władimira Putina.

Na drugim miejscu rankingu znaleźli się Brytyjczycy, których za przyjaznych uznało w sumie 90 proc. Ukraińców. Podium zamykają Stany Zjednoczone z wynikiem bardzo zbliżonym do Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, tylko 68 proc. Ukraińców jako państwo przyjazne określiło Francję, a 65 proc. Niemcy.

Najgorzej w sondażu wypadły Białoruś (85 proc. wskazań jako kraj wrogi) i Rosja (97 proc. negatywnych ocen).

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!