Wiadomości

Solidarna Polska mogłaby samodzielnie wejść do Sejmu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby obecni koalicjanci w ramach Zjednoczonej Prawicy wystartowali z osobnych list, to szansę na wejście do Sejmu miałoby Prawo i Sprawiedliwość oraz Solidarna Polska – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator, opublikowanego przez serwis rp.pl.

W badaniu Indicator największe poparcie uzyskało PiS z wynikiem 26,1 proc. Drugie miejsce zajęłaby Polska 2050 – na ruch Szymona Hołowni chce głosować 17,8 proc. ankietowanych. 15,9 proc. respondentów poparłoby Koalicję Obywatelską.

Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica (8,2 proc. głosów) i Konfederacja (6,1 proc.).Jednak tuż nad progiem znalazła się również Solidarna Polska (Na partię Zbigniewa Ziobry zagłosowałoby 5,2 proc. badanych) i PSL (5,1 proc.).

Daleko w tyle jest Porozumienie Jarosława Gowina, na które swój głos oddałoby jedynie ponad 1,6 proc. respondentów. 1 punkt procentowy przekracza też Kukiz‘15, zaś Zieloni (wyjęci z KO) nie osiągnęliby nawet takiego pułapu. Z kolei ponad 12 proc. ankietowanych nie wie jaką partię poparłoby w wyborach.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!