Wiadomości

Solidarna Polska i Porozumienie nie poprą “piątki dla zwierząt” Kaczyńskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Solidarna Polska nie poprze projektu zmian w ustawie o ochronie zwierząt w obecnym brzmieniu – oświadczył w czwartek wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.

„Naszym zadaniem jest stanowienie takiego prawa, które będzie – szczególnie dzisiaj (…) w okresie pandemii – pozytywne dla polskiej gospodarki (…). Jako Solidarna Polska pana ministra Zbigniewa Ziobro przede wszystkim jesteśmy przyjaciółmi polskiej wsi, jesteśmy przyjaciółmi rolników” – powiedział Kowalski.

„Tak, jak to jest w dużych ugrupowaniach, w Zjednoczonej Prawicy na tym etapie mogą być różne rozbieżności, nasze stanowisko jest w tej sprawie jasne, klarowne i pokrywa się z opinią dużej części polskiej wsi” – powiedział.

„Solidarna Polska pana ministra Zbigniewa Ziobro i wszyscy nasi posłowie rzeczywiście słuchamy naszych wyborców, (…) rzeczywiście rozmawiamy z rolnikami i dlatego w dniu wczorajszym głosowaliśmy za odrzuceniem tego projektu tym bardziej, że są również pytania dotyczące procedury notyfikacji przed Komisją Europejską i ewentualnej konieczności na tym etapie zawieszenia prac nad tą ustawą” – powiedział Kowalski.

„Przyjmujemy do wiadomości stanowisko PiS, natomiast my uzależniamy głosowanie nad tą ustawą od wprowadzenia naszych poprawek – wyrzucenia z niej uboju rytualnego albo wprowadzenia długiego vacatio legis, aby branża mogła się przygotować” – powiedziała z kolei rzeczniczka Porozumienia, posłanka Magdalena Sroka.

Czytaj też:

PiS grozi koalicjantom zerwaniem koalicji i przedterminowymi wyborami

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!