Wiadomości

Socjalistyczna burmistrz Madrytu chce „wypełnić” wyludnione obszary Hiszpanii imigrantami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Migranci wkrótce przybędą do wyludnionych regionów Hiszpanii, a dopomogą w tym „fundusze europejskie”. 8 września madrycka socjalistyczna burmistrz Madrytu, Manuela Carmena, zaproponowała rozwiązanie dla wyludnionych obszarów swojego kraju: Trzeba wypełnić je imigrantami.

Problemowi wyludnienia niektórych regionów Hiszpanii poświęcono spotkanie współprzewodniczących grupy Zielonych / EFA w Parlamencie Europejskim. Wymyślono rozwiązanie, by z wykorzystaniem funduszy europejskich pomóc migrantom osiedlić się w tych wyludnionych regionach.

„Madryt jest punktem, do którego przybywa większość z tych ludzi i kluczowym zagadnieniem jest to, jak im pomóc. Musimy ich przyjąć, ponieważ nie możemy pozwolić im żyć na ulicach – stwierdziła Carmena.

Niemiecka polityk, wiceprzewodnicząca frakcji Zielonych, Ska Keller, zapowiedziała nadto, że jego grupa parlamentarna w Parlamencie Europejskim przedstawi w październiku rezolucję, która odblokuje fundusze europejskie z przeznaczeniem na projekt przedstawiony przez M. Carmenę.

Socjalistyczna burmistrz już wcześniej określiła migrantów „bohaterami, którzy podążają za swoimi marzeniami”, a migracja to według niej “zjawisko niezwykle pozytywne dla wszystkich społeczeństw”.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!