Wiadomości

Śmierć dzieci w Kobylej Górze. Prokuratura przedstawiła zarzut zabójstwa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

47-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa dwójki dzieci w wieku 9 i 13 lat.

Do tragedii doszło 20 kwietnia w jednym z domów w Kobylej Górze. Prokuratura informuje jednak, że zachodzi konieczność przeprowadzenia szczegółowych badań, by ocenić stan psychiczny kobiety. Podejrzana została aresztowana i przebywać będzie na oddziale szpitalnym – informuje portal wlkp24.info.

20 kwietnia w Kobylej Górze w powiecie ostrzeszowskim w jednym z domów ujawniono zwłoki dwójki dzieci w wieku 9 i 13 lat oraz nieprzytomną kobietę. Tej udało się przywrócić funkcje życiowe i śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Kaliszu. Podczas sekcji zwłok dzieci ustalono, że że ciało jednej z dziewczynek miało kilkadziesiąt ran kłutych, ciętych i drążących, a druga osoba prawdopodobnie została uduszona.

2 maja rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim poinformował, że 47-letnia kobieta została przesłuchana i złożyła obszerne wyjaśnienia. Usłyszała dwa zarzuty. – Przedstawiono jej dwa zarzuty dotyczące zabójstwa małoletnich pokrzywdzonych. Należy podkreślić, że w sprawie zachodzi konieczność przeprowadzenia dodatkowych badań pozwalających na ocenę stanu zdrowia psychicznego podejrzanej – mówi Maciej Meler w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Prokurator złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec kobiety na oddziale szpitalnym. Sąd do tego wniosku się przychylił. Śledczy nie podają jednak szczegółów sprawy tłumacząc się jej delikatnym charakterem.

/wlkp24.info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!