Wiadomości

Słowa przysięgi wypowiedzą dziś żołnierze dwóch brygad Wojsk Obrony Tetrytorialnej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzą dziś kolejni terytorialsi. Przysięgę złożą żołnierze z dwóch Brygad Obrony Terytorialnej: 5 Mazowieckiej i 11 Małopolskiej.

Ochotnicy WOT z Mazowsza będą przysięgać w Ciechanowie, ci z Małopolski w Rząsce koło Krakowa. Brygada Mazowiecka zostanie zasilona stu trzydziestoma żołnierzami Obrony Terytorialnej, Małopolska – czterdziestoma.

Uroczystości związane z przysięgą nowo przeszkolonych terytorialsów są otwarte dla wszystkich. W Ciechanowie przed przysięgą odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego – mówi ppłk Marek Pietrzak, rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej.

– Zapraszamy na tę przysięgę. Równocześnie będzie można obejrzeć sprzęt, wyposażenie terytorialsów, porozmawiać z żołnierzami, otrzymać informację na temat służby. Wszystkie te przysięgi są otwarte dla osób z zewnątrz, tam gdzie jest to w koszarach, to koszary na ten moment otwierają swoje bramy i każdy może wziąć udział w takiej uroczystości. Żołnierze, którzy teraz składają przysięgę można powiedzieć, że jest to taka ostatnia grupa ze szkoleń podstawowych, których mieliśmy bardzo dużo od początku tego roku. Teraz z uwagi na Wielkanoc i długi weekend majowy tych szkoleń będzie trochę mniej. Kolejna grupa szkoleń, na które zapraszamy ochotników rusza od maja – podkreśla ppłk Marek Pietrzak.

W sobotę przysięgi złożyli żołnierze z czterech Brygad Obrony Terytorialnej: 1 Podlaskiej, 8 Kujawsko-Pomorskiej, 9 Łódzkiej i 12 Wielkopolskiej. Po tym weekendzie szeregi WOT będą większe o ponad pół tysiąca żołnierzy. W całym kraju ich liczba przekroczy 20 tys.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!