Wiadomości

Samolot uderzył w śmigłowiec w rejonie Mount Everestu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Trzy osoby zginęły, a cztery zostały ranne w niedzielę, w wyniku uderzenia niewielkiego samolotu w śmigłowiec stojący na lotnisku w miejscowości Lukla w rejonie najwyższej góry świata Mount Everestu, na północy Nepalu – podał przedstawiciel transportu lotniczego.

Do wypadku doszło, gdy w niedzielę rano samolot linii Summit Air próbował wystartować z Lukli do stolicy Nepalu Katmandu – przekazał przedstawiciel nepalskiego transportu lotniczego Raj Kumar Chhetri.

Jak sprecyzował, samolot zjechał z pasa startowego i uderzył w stojący niedaleko śmigłowiec należący do linii Manang Air.

Wśród ofiar śmiertelnych jest pilot samolotu oraz dwóch funkcjonariuszy policji, którzy stali przy zaparkowanym śmigłowcu. Osoby ranne zostały przetransportowane do Katmandu – poinformował rzecznik nepalskiej policji Uttam Raj Subedi.

W następstwie wypadku zawieszono obsługę lotniska – podaje agencja Associated Press, nie precyzując dokładnie, kiedy zostanie ono ponownie otwarte.

Zarówno Summit Air, jak i Manang Air to prywatni przewoźnicy, którzy obsługują turystów i Nepalczyków w odległych regionach tego górzystego kraju.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!